קורס שיננית: איפה לומדים – והאם זה כדאי?

קורס שיננית נחשב לאחד הקורסים המבוקשים ביותר, וזאת בשל הביקוש הגבוה לשיננית שתפקידה הוא לדאוג לשימור מצב הפה והחנייכים כמו גם לסייע לחינוך והסברה אודות ניקוי ובריאות הפה. התפקיד של השיננית הוא תפקיד מרכזי מאוד גם בעבור סיוע לרופא השיניים ועל כן מדובר במקצוע מתגמל ובעל פוטנציאל אדיר הן מבחינת תעסוקתית והן מבחינת היכולת להשפיע לטובה על חייהם של המטופלים. במסגרת ההכשרה אותה מקבלים בקורס ניתן לאחר מכן להשתלב בקליניקות פרטיות או לעסוק בתחום במסגרת קופת החולים, כבר מיד עם סיום הלימודים. מה לומדים בקורס והיכן? להלן כל הפרטים.

מה לומדים בקורס שיננית?

קורס שיננית הוא קורס מקיף ומקצועי הנערך במסגרת של 2000 שעות לימוד אקדמיות, כאשר 450 שעות מוקדשות לטובת התנסות מעשית. סה"כ הלימודים נמשכים כשנתיים, והם בדרך כלל מתקיימים במתכונת של שלושה ימי לימוד בשבוע. במסגרת הלימודים לומדים כיצד להדריך את המטופלים לגבי היגיינית פה וחינוך לצחצוח נכון אבל גם אלמנטים פרקטיים בעבודתה של השיננית אשר כוללים בין היתר ניקוי אבנית, הקצעת שורשים, הכנת תוכנית טיפולים מקיפה בהתאם למצבו של המטופל וכן הסרת כתמים ומשקעים על השן ובחלל הפה. במסגרת הקורס לומדים כיצד להסיר תחבושות לאחר ניתוח וכן כיצד לבצע פיתוח של צילומי רנטגן, כל זאת כחלק משלל התפקידים שנמצאים במסגרת האחריות של השיננית. קורס זה הינו קורס מקצועי אותו מעבירות בעלות מקצוע לצד רופאי שייניים המעבירים הרצאות בנוגע לעבודה השוטפת של השיננית, כחלק מתהליך הכשרה שבסופו מקבלים תעודה מקצועית לעיסוק במקצוע.

קורס שיננית: איפה לומדים - והאם זה כדאי?

היכן ניתן ללמוד קורס שיננית?

קורס שיננית מתקיים בכל רחבי הארץ. מוסדות הלימוד המרכזיים הם בית הספר לרפואת שיניים בתל אביב, המכון ללימודי המשך ברפואת שיניים בעיר חיפה, המכללה למדעי בריאות הפה ברמת גן וכן בית הספר לרפואת שיניים בירושלים. שימו לב כי התנאי לקבלה הוא לרוב תעודת בגרות מלאה בציון של מעל ל 80 וכן מעבר בהצלחה של ראיון אישי וכן מבחן. תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת ועל כן אם אתן מעוניינות להתחיל וללמוד, רצוי לפנות לבית הספר הקרוב למקום המגורים שלכם לטובת רישום.

לסיכום, קורס שיננית הוא קורס מקיף ומעמיק המציע שפע של אפשרויות תעסוקה בהמשך. טווח המשכורות של שיננית מנוסה יכול להגיע לאלפי שקלים מדי חודש, כאשר הביקוש לשיננית מומחית נמצא כיום במגמת נסיקה. בהתאם לכך, מספר הנרשמים נמצא במגמת עלייה מתמדת. מדובר במקצוע מרתק המשלב בין פן פרקטי לבין פן הסברתי שהינו חשוב מאוד לטובת בריאות השיניים של המטופלים, ועל כן מדובר במקצוע בעל ערך מוסף והשפעה אדירה על החיים של מטופלים שיעברו תחת הידיים המקצועיות שלכם כשיננית שעברה הכשרה מקיפה במסגרת קורס.

נגישות