הרפתקה חדשה – במדינה חדשה: באיזו מדינה הכי טוב ללמוד בחו"ל

בעידן גלובלי, היכולת לפרוש כנפיים ולהתחיל ללמוד מעבר לים היא כבר לא בגדר חלום אלא מציאות של עשרות אלפי ישראלים אשר מחליטים לעזוב הכול ולטוס וללמוד בחו"ל. מוסדות להשכלה גבוהה מעבר לים מציעים לא רק סגל מרצים מהשורה הראשונה אלא גם שפע של אפשרויות תעסוקה, חיי קהילה וכן חיי חברה שיהפכו את השהות שלכם בחו"ל לטובת ללימודים לשהות בלתי נשכחת. אולם, מאחר וישנם מגוון של יעדים, נשאלת השאלה – באיזו מדינה הכי טוב ללמוד? התשובה שונה מכפי שאפשר לחשוב, וזאת בשל העובדה כי אין אפשרות להכריע. בחרנו להציג את שלושת המדינות המובילות ע"פ המלצות הסטודנטים, כחלק ממטרה לספק לכם מידע שיעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה והמרגשת לקראת לימודים בחו"ל.

אוסטרליה, סידני

העיר סידני באוסטרליה נחשבת לאחת הערים המבוקשות ללימודים מעבר לים, וזאת בשל היותה עיר תוססת המציעה לא רק אוניברסיטאות מעולות אלא גם חיי חברה תוססים. סידני ידועה בחופים היפים שלה, ברים ומועדונים וכן אפשרויות תעסוקה נרחבות בעבור סטודנטים שרוצים לנצל את השהות גם לטובת קבלת הכנסה בתחומים כמו נדל"ן, חקלאות ומכירות. הלימודים במדינה מתבצעים בשפה האנגלית ושם תוכלו לא רק לחזק את האנגלית אלא גם ליצור חוויה בלתי נשכחת בעיר גדולה ומתקדמת.

הרפתקה חדשה - במדינה חדשה: באיזו מדינה הכי טוב ללמוד בחו"ל

גרמניה, ברלין

זה לא סוד שברלין מושכת אליה בשנים האחרונות עשרות אלפי ישראלים שמגיעים ללמוד, לא מעט בזכות תנאי המחייה הזולים כמו גם חיי חברה. בברלין מספר מוסדות לימוד להשכלה גבוהה שזכו בביקורות מהללות מצד הסטודנטים בשל סגל המרצים כמו גם תוכניות לימוד בינלאומיות המתקיימות בשפה האנגלית לצד השפה הגרמנית. בעבורכם כסטודנטים יש אפשרות לגור במעונות הסטודנטים בעלות כספית נמוכה כמו גם להשתלב בשוק התעסוקה, כל זאת לצד ניהול חיי לימודים מעשירים ומרתקים בעיר גדולה ומתקדמת.

לונדון, אנגלית

אומנם מדובר בעיר יקרה מאוד ללימודים אבל אין ספק כי היא מהווה הזדמנות מצוינת בעבור סטודנטים להגיע לליגה הגבוהה ביותר – וזאת בשל היותה של לונדון מקום מושבם של אוניברסיטאות בעולם שם עולמי, כמו אוקספרוד ואונ' לונדון. תנאי הקבלה למוסדות הלימוד הללו הם קשים מאוד אבל התגמול גבוה בעקבות היכולת להשתלב במקומות עבודה נחשבים וכן ליצור קשרים ענפים עם אנשי מפתח בתחום האקדמיה. רוב הסטודנטים שמגיעים  ללונדון מעדיפים ללמוד תואר שני וכן תארים מתקדמים, הן בשל הפרסטיז' והן בשל היכולת ליצור קדימות משמעותית על פני מועמדים אחרים לעבודה בעקבות סיום הלימודים במוסדות הלימוד הללו.

לסיכום, ההחלטה לגבי איפה ללמוד בחו"ל צריכה להתבצע בהתאם לפרמטרים שחשובים לכם: יוקר המחייה, איכות סגל המרצים, השפה של הלימודים וכן אפשרויות התעסוקה והמגורים. נוסף לכך, בדקו את המלגות אותן מציעות האונ', לטובת חיסכון כספי בעלויות הלימודים העתידיים שלכם מעבר לים.

נגישות