סינוסיטיס: הכל על התופעה ועל דרכי הטיפול וההתמודדות

סינוסיטיס היא דלקת של מערות הפנים והאף. התסמינים של סינוסיטיס כוללים בין היתר אף סתום כתוצאה מבצקת של רירות האף או כאשר האף מלא בנזלת. דבר נוסף שמופיע הם כאבי ראש לוחצים – ממש כאילו הראש עתיד להתפוצץ. בנוסף, עשוי להתרחש כתוצאה מהדלקת לחץ בעיניים וכן כאב בחלק העליון של הראש. לחץ באוזניים הוא ביטוי אופייני לסינוסיטיס, כאשר נזלת מוגלתית היא תסמין נוסף שמקורה הוא בחלילים של הסינוס. אם אתם מאבדים את חוש הריח או חשים כאב בשיניים, מדובר גם כאן בתסמינים ברורים להופעה של סינוסיטיס. חשוב לציין כי מדובר בתופעה בריאותית מוכרת, המתרחשת הן אצל מבוגרים והן אצל ילדים ובני נוער, כאשר באמצעות אבחון מוקדם כמו גם קבלת טיפול אפשר בהחלט להתמודד עם התסמינים כמו גם ליצור שיפור משמעותי, גם כאשר מדובר בדלקת כרונית. ע"פ הערכות מעל למיליון ישראלים סובלים מסינוסיטיס ועל כן מעבר לפתרונות התרופתיים, זה הזמן להכיר את הפתרון הטבעי שיכול לסייע לכם מאוד לטובת התמודדות עם התסמינים ועם הדלקת. כיצד עושים זאת? להלן הפרטים.

טיפול בטבעי סינוסיטיס – כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

מאחר ומדובר בדלקת שהמקור שלה הוא בחללים בתוך עצמות הפנים, מדובר לרוב בזיהום נגיפי בו ניתן לטפל באמצעות טיפול אנטיביוטי. החדשות הטובות הן שבדרך כלל התופעה הזו חולפת לאחר זמן קצר אולם התסמינים הנלווים משפיעים מאוד על איכות החיים. על כן, טיפול טבעי לסינוסיטיס הוא אופציה נוספת להתמודדות עם התסמינים שעלולים להיות במקרים רבים גם חמורים מאוד, כמו למשל כאבי ראש משתקים. בין הפתרונות הטבעיים ניתן למנות בין היתר שינויים בהרגלי התזונה שנועדו להפחית את המזון שמגביר את הגירוי של רירית התעלה לצד הגברה של אספקת המים. זאת ועוד, במידה ומדובר בסינוסיטיס כרוני אפשר בהחלט להיעזר גם בתוספי תזונה ייעודים המכילים ריכוז גבוה מאוד של נוגדי חמצון ומינרלים כמו זרעי שמיר, ופטריית טורה אשר נמצאו בשורה של מחקרים כבעלי יכולת להשפיע לטובה על התסמינים הנלווים כמו גם משפרים את פעילות מערכת החיסון. לפני שאתם רוכשים תוספי תזונה, חשוב מאוד לבצע סקר שוק מקיף ולבחור בחברה מקצועית ובעלת המלצות אשר תדע לספק לכם תוספים ייעודים המאושרים לשימוש ע"י משרד הבריאות.

סינוסיטיס: הכל על התופעה ועל דרכי הטיפול וההתמודדות

טכניקות נוספות לטובת יצירת הקלה במקרה של סינוסיטיס

אם אתם סובלים מסינוסיטיס ישנם מספר צעדים אותם אפשר לבצע בבית בשביל ליצור הקלה. ראשית, אמבטיית אדים יכולה לסייע לכם מאוד לטובת פתיחת מעברי הנשימה והאף, בייחוד לאור תחושה של מחנק. על מנת לסלק את הדלקת אפשר להיעזר גם באמבט מים חמים ולטפטף מעט שמן אקליפטוס הידועים בסגולה של פתיחת מאווררי האוויר וכן ניקוי התעלות. בנוסף, אם אתם סובלים מכאבי ראש אפשר בהחלט להיעזר בשמן מנטה אותו מעסים בתנועה סיבובית על הרקות לטובת יצירת הקלה כמו גם להוביל להקלה משמעותית בעוצמת הכאב. פתרונות אלו הם פתרונות פשוטים מאוד אותם אפשר ליישם בבית, כל זאת מתוך מטרה להתמודד עם התסמינים ולהפחית עד כמה שאפשר את הכאבים.

יחד עם זאת, כל הפתרונות אותם הצגנו לכם כאן אינם פתרונות קסם וחשוב להתייעץ עם הרופא המטפל במידה ואתם חשים בהחמרה. כיום באמצעות טיפול קונבנציונלי ואלטרנטיבי ניתן בהחלט לשפר את המצב ואף להימנע מהופעה נוספת של הדלקת. מאחר ולרוב אין מדובר במצב רפואי שעלול להסתבך עד לכדי ניתוח, באמצעות המידע אותו הצגנו לכם כאן כמו גם ייעוץ מטעם הרופא ניתן ליצור מענה מדויק שיסייע לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הדלקת.

* המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות